Чому школі №56 можуть не дати статус «ліцею»? — у Миколаєві відбулося засідання муніципальної ради з питань освіти   

У миколаївському освітньому середовищі виникла дискусія навколо школи №56. Суть її в тому, що батьки учнів бажають, аби навчальному закладу надали статус ліцею, а можновладці стверджують, що так ідея в цьому випадку не матиме позитивного результату.

Про це стало відомо під час засіданні муніципальної ради з питань освіти у Миколаєві, передає телеканал «МАРТ».

В рамках реформи системи освіти у Миколаєві з 67 шкіл загальної середньої освіти очікується утворення 21-го ліцею, ще 41 освітній заклад перепрофілюють у гімназії. У свою чергу, батьки учнів та керівництво школи №56 хочуть, аби заклад навчав дітей старших класів і майбутніх вступників до вишів, як це було донині.

На сьогоднішній день школа відповідає вимогам Закону «Про освіту» та «Положенню про ліцей». Школа має по два 10-х і 11-х класи, вона є другою за кількістю у Інгульському районі міста. Тому ми звернулися до місцевого самоврядування, як до органу який вирішує питання створення ліцеїв з проханням, зібрали підписи батьків, створити ліцей на базі нашої школи, — висловила позицію школи голова батьківського комітету Ірина Руденко.

Натомість члени муніципальної ради, до якої входять директори різних шкіл міста, освітяни і депутати міськради висловили свій сумнів у доцільності перепрофілювання закладу на ліцей, зважаючи на низку чинників: кількість учнів, рівень успішності у навчанні, а також близьке розташування іншого ліцею до 56-ї школи.

Давайте казати відверто, нам потрібно моніторити ситуацію з тим, як навчаються наші діти. Бо якщо діти не навчаються, а ми просто їх затягуємо до 10-го класу. Профільне навчання — це складне питання, яке вимагає додаткової роботи з дітьми. Аби вони у підсумку давали який результат, — зауважив член муніципальної ради, директор Миколаївського ліцею №19 Олексій Ільїн.

Депутатка міськради Миколаєва та голова профільної комісії Ганна Норд додала, слід також враховувати можливості бюджету міста. Адже кошторис спрямований на раціональне використання грошей, аби всі навчальні заклади надавали освітні послуги в рамках визначеного статусу.

Ганна Норд

Зі свого боку представники батьківського комітету 56-ї школи заявили, що проти ухвалення будь-яких рішень щодо навчального закладу, поки її директора не введуть до складу муніципальної ради.

У підсумку віце-мер з соціальних питань Анатолій Петров запропонував провести моніторинг обох шкіл на предмет призначення статусу ліцеїв, а також прийняти до складу дорадчого органу директорку 56-ї школи. Муніципальна рада підтримала таке рішення.

Посадовець також зауважив, що затягувати з моніторингом не можна, оскільки вже до кінця вересня 2022 року назви всіх навчальних закладів міста мають бути змінені у відповідності до їх статусу.

Нагадаємо, начальниця управління освіти Ганна Личко в ефірі телеканалу «МАРТ» розповіла, що згідно Закону України «Про загальну середню освіту» визначені наступні типи установ, котрі забезпечуватимуть здобуття повної загальної середньої освіти: початкова школа (початкова освіта, 1-4 класи), гімназія (базову середню освіту, 5-9 класи), ліцей (профільне середню освіту, 10-12 класи).

Також повідомлялося, у зв’язку із впровадженням освітньої реформи в Україні до 2027 року у деяких миколаївських школах ліквідують 10-11 класи.

Як відомо, у миколаївському управління освіти розповіли, що одна з можливих змін – це дозвіл для ліцеїв формувати з 1 по 12 класи і навіть запровадити в ліцеях класи дошкільної освіти.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram