У Миколаївській облраді не підтримали відокремлення Центру нефрології і діалізу від обласної клінічної лікарні

У Миколаївській облраді обговорили питання щодо утворення нового медзакладу «Центру нефрології і діалізу», який наразі функціонує на базі «Миколаївської обласної клінічної лікарні».

Про це повідомляє кореспондент ТРК «МАРТ».

На засіданні комісії з питань соціальної політики та охорони здоров’я Миколаївської обласної ради до депутатів звернулась завідувачка Центру нефрології та діалізу Тетяна Костенко з пропозицією перетворити його в окремий медзаклад. На її переконання це може вирішити одразу низку питань.

В першу чергу — це зберегти нефрологічну службу і надати якісну допомогу пацієнтам нашого профілю. А також, власне, сам розвиток. Ми не можемо розвиватися в структурі нинішнього комунального некомерційного підприємства, ми не можемо створювати нові сателітні відділення у місті, однак маємо для цього кваліфікований персонал. Це дуже важливо зважаючи, що дана послуга стала оплачуватися НСЗУ (прим.ред. — Національна служба охорони здоров’я) і ми стали за нею з квітня 2020 року, — зазначила Тетяна Костенко.

Завідувачка Центру вважає, окремий медзаклад стимулюватиме створення нових робочих місць та дозволить медзакладу конкурувати з приватними лікарнями у наданні послуг. У свою чергу головний лікар Миколаївської обласної клінічної лікарні Петро Римар заперечив слова колеги, заявивши що Центр не демонструє високих результатів роботи.

По-перше, щодо цифр, то є фінансовий звіт і це все можна перевірити. По-друге у Тетяни Володимирівни, окрім гемодіалізу є ще перитонеальний діалізу та відділення нефрології. Я хочу додати, що за цей рік скільки вона керує в тому відділенні, фактично по всіх хворих — найгірші показники. А саме 21% виконання ліжкодня, 21 день в середньому перебування хворого на ліжку, — сказав директор лікарні.

Члени комісії зауважили, перспектива поліпшити якість медпослуг в області — заслуговує на існування. Однак це складний та забюрократизований процес, що передбачає створення окремої юрсоби, виділення чи оренда відповідної території та будівлі, ліквідація нинішнього колективу та формування персоналу наново, перезподіл або закупівля нового обладнання. А депутат Олександр Пліткін нагадав і про відповідні дозволи на діяльність лікарні від Національної служби здоров’я України.

Зі свого боку депутатка Тетяна Демченко, заявила,  що ситуація, яка склалась навколо можливого відокремлення Центру від обласної клінічної лікарні є результатом особистісного конфлікту між головним лікарем та завідувачкою відділення нефрології та діалізу.

Я говорила про це рік тому і зараз повторюю знову: вирішіть будь-ласка для себе, що саме потрібно для вашого Центру? Що необхідно для того, аби він нормально працював? – запитала депутатка у Тетяни Костенко.

Голова Миколаївської обласної ради Ганна Замазєєва нагадала, що вже з початку наступного року очікується підвищення зарплати для всіх медпрацівників, тож гостре питання фінансів має вирішити держава.

У всіх лікарів у будь-якому випадку тепер буде підвищена заробітна плата. Кожному медичному працівнику: лікарю — від 24 тисяч гривень, а меншому медичному персоналу — від 13,6 тисяч, – зазначила Замазєєва.

У підсумку члени комісії не підтримали пропозицію щодо утворення окремого медзакладу у вигляді Центру нефрології та діалізу, тобто лишити його у складі обласної клінічної лікарні. Депутати сподіваються, що утворена спостережна рада, створення якої вони надали у рекомендаціях, зуміє посприяти у вирішенні конфлікту, який склався між керівництвом лікарні та її підрозділом.

Нагадаємо, Ганна Замазєєва прозвітувала, як розподілили ₴10 млн резервного фонду серед COVID-лікарень Миколаївщини. Трьом обласним лікарням Миколаївщини виділили гроші на препарати, а чотири установи отримають кошти для встановлення кисневих станцій чи ємностей для кисню.

Як відомо, майже 14 мільйонів гривень хочуть закласти в майбутній бюджет Миколаївської області на розробку проєктної документації. Директор департаменту фінансів облдержадміністрації Вадим Іщенко заявив, що в управлінні капітального будівництва озвучили суму в 13,7 мільйона гривень, котрі передбачені на оплату проєктно-кошторисної документації за тендерами.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram