ФОТО: Національна поліція

Підробив «Дію», щоб заробити: кіберполіція викрила 15-річного розповсюджувача фейкового застосунку

Миколаївська кіберполіція викрила 15-річного розповсюджувача фейкового застосунку. Підліток підробив державний додаток «Дія» і брав гроші за створення документів – від ID-паспорта до COVID-сертифікату.

Про це йдеться у сюжеті телеканалу «МАРТ».

Фейковий додаток, який 15-річний хлопець розробив на базі міжплатформенного середовища для створення мобільних застосунків, ззовні повністю копіював офіційну «Дію». А от його начиння було непростим, бо користувачі за гроші могли створити будь-який документ із представлених в «Дії». Генерувався навіть QR-код, однак офіційним застосунком сканувати його було неможливо. Клієнти могли змінити свій вік, додати будь-яке фото або підробити сертифікат вакцинації від коронавірусу.

Кіберполіції хлопець зізнався, що таким чином хотів підзаробити грошей. За попередніми даними, підроблену «Дію» встигли придбати близько 30 клієнтів. Наразі всіх їх встановлюють правоохоронці, бо користуватися підробленими документами – незаконно.

Фейковий додаток підліток продавав у месенджерах за суму від 250 до 650 гривень. Різниця залежала від функціоналу та повноти дозволених змін. У результаті санкціонованого обшуку поліцейські знайшли на комп’ютерній техніці та смартфоні хлопця вихідні файли фейкового мобільного додатку «Дія», листування з покупцями, відомості про продаж застосунку та отримані кошти, – розповів начальник головного управління Національної поліції в Миколаївській області Сергій Шайхет.

Працював 15-річний правопорушник працював лише за умови повної передплати на електронний гаманець одного з платіжних сервісів країни-агресора, з якого потім виводив кошти на картку. Підліток надсилав замовнику архів з програмним забезпеченням, а клієнту залишалося його встановити.

У результаті санкціонованого обшуку знайдені та вилучені речові докази, що повністю підтверджують діяльність підлітка, до якого, з урахуванням його віку, будуть застосовані примусові заходи виховного характеру, – прокоментувала начальниця відділу протидії кіберзлочинам ДК НПУ в Миколаївській області Ганна Забєліна.

За вказаним фактом слідчі відкрили кримінальне провадження за частиною 1, статті 361 Кримінального кодексу України, санкція якої передбачає позбавлення волі на строк до трьох років. Також зараз кіберполіцейські блокують всі канали розповсюдження фейкового додатку.

Нагадаємо, кіберполіція «накрила» вебресурс, на якому незаконно розповсюджували дані 200 мільйонів осіб.

Раніше повідомлялося, кіберполіцейські викрили двох осіб у внесенні до електронних баз Міністерства охорони здоров’я неправдивих відомостей про вакцинацію. За псевдощеплення громадяни платили близько 6 000 гривень.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram